Wymiana czynnika

Wymiana czynnika klimatyzacji powinna być przeprowadzana regularnie i w sposób profesjonalny. W ostatnich latach było dużo szumu o bardziej lub mniej ekologiczne czynniki klimatyzacji. Od tego jaki czynnik mamy w przewodach klimatyzacyjnych zależy jak szybko będzie się zużywał.

Głównym problemem jest utrata czynnika, którego po prostu ubywa. Każdego roku substancja zmniejsza swoją objętość o 10-15%. To wpływa na wydajność klimy w samochodzie. Dlatego warto pomyśleć o wymianie czynnika co najmniej raz na dwa lata. Dzięki temu uda się utrzymać klimatyzator w dobrej kondycji przez wiele lat. Poza tym powietrze będzie chłodzone bardziej wydajnie.

Czy wymianę czynnika powinno się przeprowadzać samodzielnie? Raczej nie. Szczególnie powinno się unikać napełniania klimatyzatora gazem LPG. W warsztacie podczas wymiany czynnika przeprowadza się kontrolę szczelności przewodów. W razie czego wiadomo czy powinno się je również wymienić czy można cały czas korzystać z tych, które już są.

Wymianę w Warsztatach bez problemu przeprowadza się w dużych miastach, takich jak Łódź, Warszawa czy Kraków. Nie powinni mieć kłopotów ze znalezieniem odpowiedniego również mieszkańcy mniejszych miast – Kalisza, Wrześni czy Płocka. Jest to powszechnie świadczona usługa. W zależności od miejsca, w którym nabijamy klimatyzację i od pojemności klimatyzatora ceny będą się różnić. Zwykle utrzymują się w granicach od 180 do 220 zł za 100 gram.

Profesjonalna wymiana czynnika klimatyzacji daje gwarancję sprawnego działania i dłuższego „życia” urządzenia.