15 maja, 2019

Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji

Chcesz bezpiecznie i komfortowo jeździć samochodem? Pamiętaj, żeby dbać nie tylko o silnik czy opony, ale również o klimatyzację. W naszym klimacie urządzenia zapewniające chłodne powietrze w aucie mogą się wydawać zbędne przez większość roku. Zwłaszcza gdy za oknem szaruga, a w domu grzejnik odkręcony na full. Jednak chłodzenie samochodu przydaje się nie tylko w nieznośne upały. Dlatego serwis klimatyzacji powinien znaleźć się na naszej liście.

Każdego roku, drogą parowania i wycieku z obwodu klimatyzacyjnego ucieka nawet do 15% czynnika chłodzącego. Może się to wydawać niedużą ilością, ale musimy pamiętać, że czynnik pełni w obwodzie wiele funkcji. Jedną z nich jest utrzymanie odpowiedniego ciśnienia, które pozwala na prawidłową pracę klimy. Jeżeli ubędzie go nawet 10% to klimatyzacja zacznie mniej sprawnie działać. Dlatego do podstawowych czynności podczas serwisu klimatyzacji należy uzupełnianie czynnika chłodzącego albo jego całkowita wymiana.

Ponadto warto wiedzieć jak zapobiegać usterkom i zbyt szybkiemu zużywaniu się urządzeń klimatyzacyjnych. Jednym ze sposobów jest częste używanie. Dzięki temu czynnik przechodzi ciągle ze stanu gazowego w ciekły i lepiej uszczelnia obwód. Poza tym klima włączona nawet w chłodniejsze dni jest przydatna. Na przykład pozwala zapobiegać parowaniu szyb. Jeżeli zaś nasz samochód jest poza tym ciepły, to w zimie warto mieć większą kontrolę nad temperaturą wewnątrz. Przechodzenie z bardzo zimnej do bardzo gorącej temperatury zmniejsza naszą odporność.

Fachowcy przeprowadzający serwis klimatyzacji nie tylko pomogą nam naprawić drobne usterki czy wymienić całą instalację, ale mogą być też doradcami jak dobrze korzystać z takich urządzeń. Jeżeli nie jesteśmy pewni jak powinniśmy traktować naszą klimę w aucie to dobrze po prostu się poradzić takiego specjalisty.

 

TAG: Ozonowanie Płock, Ozonowanie Kraków, Ozonowanie Łódź, Klima Warszawa, Serwis Klimatyzacji Łódź, Serwis Klimatyzacji Kraków, Autoklima Warszawa, Serwis Klimatyzacji Warszawa, Autoklima Łódź, Serwis Klimy Łódź, Serwis Klimy Kraków, Klima Kraków, Serwis Klimy Warszawa, Klima Łódź, Ozonowanie Włocławek, Ozonowania Warszawa